یکصد درس از اساتید عکاسی خیابانی؛ درس سوم

قبل از شروع هر چیز باید اعتراف کنم که من مترجم نیستم و فقط و فقط از علاقه‌مندان عکاسی و به خصوص عکاسی خیابانی هستم، اریک کیم از عکاسان و مدرسان معاصر عکاسی خیابانی است که من به شخصه وبلاگش را دنبال میکنم، مجموعه ای از پستهای ایشان را جذاب و راهگشای خود در آموختن این گونه عکاسی یافتم، خالی از لطف ندیدم که آنها را در اینجا با شما علاقمندان به اشتراک بگذارم. در صورت علاقه، “Subscribe” شوید تا از نشر پستهای بعدی مطلع شوید.

یکصد درس از اساتید عکاسی خیابانی - درس سوم

یکصد درس از اساتید عکاسی خیابانی؛ درس سوم:  25 درصد بیش از آنچه  که می پندارید می باید، عکاسی کنید.

اگر یکبار شخصیت جذابی را در زندگیتان دیدید، بدانید که هرگز مجددا او را نخواهید دید، بنابراین بدون پشیمانی زندگی کنید وعکس بگیرید.
در این عکس، بنده زنی بسیار جذاب را در خیابان های نیویورک دیدم، به او گفتم: “خدای من بانو، شما یکی از جذابترین بانوانی هستید که در طول روز دیده ام. مشکلی نیست برای گرفتن چند عکس از شما ؟” او واقعا فروتن بود و گفت: “البته!”.
با یک دوربین دیچیتال به او نزدیک شدم، و عکسی با فاصله ی کانونی 28 میلیمتر، در حالت P و ایزوی 400 ثبت کردم. برای پر کردن کادر با چهره اش، عکس فوق را با فاصله ای تقریبا 3/0 متر ثبت کردم. چندین عکس گرفتم، بعضی ها را با فلش، بعضی ها را بدون آن. از او خواستم رو به بالا وهمچنین به پایین نگاهم کند .
در فریم نوزدهم، او شروع کرد به قهقه زدن و گفت: “عکسهای خیلی زیادی داری می گیری ، تو دیوانه ای!” و شروع کرد به خندیدن. من در آن فریم،” لحظه قطعی” را یافتم. بعد از ثبت آن لحظه ، هنوز بطور صد در صد مطمئن نبودم که آیا عکسی جالب گرفته ام یا خیر، پس ادامه دادم، حدود 10 فریم بیشتر.
به عنوان یک قاعده کلی، زمانیکه تصور می کنم عکسی گرفته ام، سعی دارم بر ثبت 25 درصد عکس های بیشتر (چرا که شما هرگز نمی دانید که آیا امکان ثبت عکس های جالب تر خواهد بود یا خیر)
بعدتر او گفت که هشتاد و دو سال دارد. این عکس برای من معنادار است چرا که عکس های بوالقوه ی بسیار زیادی از مرگ، تخریب و رمز و راز در جهان وجود دارد.
عکس فوق یکی از اندک عکس های “شادی” است که من ثبت کرده ام. با الهام از این تصویر، امیدوارم به ثبت عکس های بیشتری از این دست در جهت گسترش مثبت گرایی و عشق در جهان.

اریک کیم
مترجم: داوود مددپور
دانلود به صورت PDF

Share your thoughts